دانشکده هنر های تجسمی و کاربردی
گروه ارتباط تصويري

در سال 1385 گروه ارتباط تصویری به رشته‌های دانشکده هنرهای تجسمی دانشگاه هنر اصفهان اضافه شد. با گذشت بیش از یک دهه، هم‌اکنون در این گروه، رشته ارتباط تصویری در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و رشتۀ تصویرسازی در مقطع کارشناسی ارشد موجود است. که هر ساله بیش از 20 نفر در مقطع کارشناسی ارتباط تصویری دانش‌آموخته شده و همچنین به‌زودی اولین دوره دانشجویان کارشناسی ارشد تصویرسازی و ارتباط تصویری نیز به جمع دانش‌آموختگان خواهند پیوست.

رشته ارتباط تصویری شاخه‌ای از رشته های هنرهای تجسمی است که همزمان با صنعت چاپ، رشد و گسترش یافت. این رشته همگام با ظهور رسانه‌های جمعی و رسانه‌های نوین دگرگون شد و اصول و قواعد تازه‌ای متناسب با این رسانه‌ها در رشتۀ ارتباط تصویری مطرح گردید. در حال‌‌حاضر هدف اصلی این رشته آموزش مهارت‌های تخصصی و شیوه های تفکر طراحی است تا دانش‌آموختگان را برای ارائه راهکارهای کارآمد در طراحی ارتباطات بصری رسانه‌ها در جامعه و صنعت کشور توانا سازد.

از مهم‌ترین دروس تخصصی و اصلی رشتۀ ارتباط تصویری به طراحی نشانه، طراحی حروف و تایپوگرافی، گرافیک چندرسانه‌ای، طراحی بسته‌بندی، طراحی هویت سازمانی، طراحی گرافیک محیطی و شهری در مقطع کارشناسی و به‌ صورت متمرکزتر در سه کارگاه اصلی گرافیک رسانه‌های چاپی، گرافیک رسانه‌های الکترونیک و چندرسانه‌ای و گرافیک محیطی در مقطع کارشناسی ارشد باید اشاره کرد.

رشته تصویرسازی

رشتۀ تصویرسازی از گرایش‌های رشتۀ ارتباط تصویری است که با اهمیت‌یافتن تصویر در دنیای معاصر، به عنوان رشته‌ای مستقل مطرح شده است. هدف این رشته تعلیم و تربیت طراحان تصویرساز برای به‌کارگیری امکانات گوناگون طراحی و تصویرسازی در نمایش مفاهیم و مباحث آموزشی، علمی، فرهنگی، تبلیغاتی، اقتصادی، خبری و ... است.

از دروس اصلی و تخصصی این رشته، کارگاه‌های تصویرسازی فرهنگی، تصویرسازی تبلیغات، جراید و نشریات، تصویرسازی آموزشی-علمی، تصویرسازی کتابهای کودکان و نوجوانان را باید نام برد.
 
 
 
*******************************************************************************************************
 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1402/12/15
تعداد بازدید:
18531
دانشكده هنرهاي تجسمي
خيابان حكيم نظامي، كوچه سنگتراشها، كوي چهارسوقي ها، مادي خواجه عابد،  دانشكده هنرهاي تجسمي
031-36262681-36262682
  031-36262683تلفكس دفتر دانشكده
 كد پستي8175873463
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal