دانشکده هنر های تجسمی و کاربردی
گروه عكاسي

این گروه از سال 1385 در مقطع کارشناسی اقدام به جذب دانشجو نموده و اولین فارغ التحصیلان آن در سال 1389 از طرح وپروژه نهایی خود دفاع نموده اند. پس از آن به طور پیوسته در هر سال به طور متوسط 16 دانشجو در این رشته مشغول به تحصیل می شوند که حاصل آن بیش از صد نفر فارغ التحصیل تاکنون است.

دانشجویان این رشته علاوه بر دروس پایه ای که معمولاً دانشجویان رشته های هنری در دانشگاه ها می­آموزند، تحت آموزش تخصصی و عملی ژانرهای مختلف عکاسی شامل: عکاسی پرتره، تبلیغات، مستند، مطبوعاتی، معماری، طبیعت و منظره در قالب مکاتب هنری و نیز آموزش مباحث نظری همچون تاریخ عکاسی ایران و جهان و نقد عکس قرار می گیرند.

در زمینه فنی وکارگاهی، طرز کار با ابزار و تجهیزات تخصصی و حرفه ای نظیر کار با انواع دوربین های آنالوگ و دیجیتال، تجهیزات استودیو عکاسی، دوربین large format ، ظهور و چاپ فیلم و عکس سیاه و سفید و رنگی، نورپردازی با نور طبیعی و مصنوعی و تاریکخانه دیجیتال به دانشجویان آموخته می شود. در نهایت دانشجویان با اخذ پروژه نهایی و انجام آن تحت نظر استاد راهنما و با دریافت نمره قبولی از اساتید داور در جلسه قضاوت نهایی از تحصیل فراغت می یابند.

این گروه فضای اختصاصی و تجهیزات لازم برای آموزش ظهور فیلم و چاپ عکس سیاه وسفید و رنگی را در اختیار داشته و دارای استودیو نورپردازی، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی پرتره ، دوربین large formatو لابراتوار دیجیتال بوده و از امکانات مشترک در دانشکده هنرهای تجسمی مانند آتلیه‌های طراحی و مبانی،کتابخانه تخصصی و سایت کامپیوتری نیز بهره می برد.
 
 
 
**********************************************************************************************************************************
 وظایف دانشجو جهت تایید موضوع و استاد راهنما برای پروژه نهایی رشته عکاسی به روش مجازی

1-  تکمیل فرم مرحله اول توسط دانشجو و ارسال آن به ایمیل گروه

2-  پی گیری تا اخذ موافقت شورای گروه

3- تکمیل فرم مرحله دوم (بند اول) و ارسال به ایمیل استاد راهنما

4-  پی گیری تا تایید فرم از سوی استاد راهنما و ارسال آن از طریق  استاد راهنما به ایمیل گروه

 *********************************************************************************************************************************
ایمیل گروه عکاسی :   phototeam@aui.ac.ir
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1401/07/24
تعداد بازدید:
19804
دانشكده هنرهاي تجسمي
خيابان حكيم نظامي، كوچه سنگتراشها، كوي چهارسوقي ها، مادي خواجه عابد،  دانشكده هنرهاي تجسمي
031-36262681-36262682
  031-36262683تلفكس دفتر دانشكده
 كد پستي8175873463
دانشگاه هنر اصفهان
كليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به دانشگاه هنر اصفهان مي باشد.
ورود اعضا
Powered by DorsaPortal